انجمن گفتگوی گلستانه

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

• استفاده از فايل هاي پيوست به صورت نامحدود
  • بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
  • دسترسي به بخش هاي ويژه مخصوص کاربران سايت
  • شرکت در مسابقات با جوایز ویژه
  • ورود به حساب کاربري

موارد ديگر را ببين

بازيابي اطلاعات کاربري شما از طريق دکمه هاي زير قابل انجام خواهد بود

نام نويسي فراموشي گذرواژه فراموشي گذرنامه

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

طراح و گرافیست... بزودی ا
      6,005 امتیاز ، سطح 11
      42% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 645
      دستاورد ها:
      پست 2تشکر 3تشکر کننده 2موضوع 2

شماره عضويت
      10844
      اعتبار
      42
      سطح
      11
      مدت زمان فعالیت
      4 روز 5 ساعت 45 دقیقه 14 ثانیه

تولید محتوا: نگاهی بر قانون جذب و درستی یا نادرستی آن

با سلام خدمت همه دوستان.
      قانون جذب یکی از قوانین مهم و اساسی جهان مخلوقات است و در همه چیز نقش این قانون بی*تاثیر نیست،مانند قانون جاذبه*ی زمین هست،مهم نیست آن را باور کنید یا نه،این قانون عمل می*کند، چه از آن آگاه باشید و چه نه.
      در زیر قسمتی از گفت و گوی من با یکی از دوستانم هست در این حیطه و در چند خط شرایط ایشون رو توصیف کنم، ایشون الان بیشتر از سه سال هست که از این قانون آگاه هستند و یکی از منتقدان و مخالفان این مطلب هستند و طی این سه سال همیشه تلاش داشتند با مقالات و مستندات مختلف این موضوع رو اثبات کنند و من همیشه با بیان مطالبی، درستی این* قانون رو اثبات کردم.
      در ادامه بخشی از مکاتبات بنده با ایشون هست با توجه به شرایط فعلی ایشون و مقاله*ای که درباره*ی نقد و تکذیب مستند راز هست:

سلام خوبی....
      در مورد قانون جذب که تو قرآن و تمام کتاب های الهی اومده.... اصلشم برات قبلا توضیح دادم.
      حالا که هی اسرار داری که دروغه و این حرف ها ... قبول آقا اصلا دروغه... شما همین الان این رو باور کردی که این قانون دروغ هست و مداوم هم داری درباره*ی* عدم درستیش مقاله و مطلب می*خونی....نکته باحالش می*دونی چیه؟
      تو همین حالا داری از همین قانون استفاده می*کنی تا به خودت و دیگران اثبات کنی که دروغ هست و وجود ندارد.
      ماهیت قانون جذب با افکار نیست، با احساس هست.شما یک حس درونی داری که مستقیم با ناخودآگاه ارتباط داره و شما اون چیزی رو جذب می*کنی که احساس می*کنی نه چیزی که درباره*اش فکر می*کنی.یه راه دیگه هم وجود داره و اونم تکرار مطالب هست.تکرار مطالب توسط خودآگاه بعد از مدتی چه راست یا دروغ باشد،باور می*شود و باور با رفتار ادغام میشه چون به ناخودآگاه رفته(البته ما خیلی چیزارو باور داریم ولی عمل نمی*کنیم چون تکرارش نمی*کنیم که به رفتار تبدیل شه).
      قانون جذب، یک چیز نیست.... مجموعه*ای از چیز هاست و تکرار و عمل هم یکی از بخش های مهم این قانون هست.مثلا میگه شما می*خوای یه برنامه ورزش دائمی داشته باشی،این فکر مدت*ها در ذهن تکرار میشه و بسته به میزان احساس و انرژیی که براش در نظر می*گیری،مدت زمان تبدیل شدن این فکر به عمل فرق می*کند، چه بسا کارهایی که مدت*های زیادی هست درباره*اش فکر می*کنی و می*دونی می*خوایش ولی اجراش نمی*کنی و چه بسا کارهایی که یک دفعه تصمیم می*گیری و انجامش میدی،همه*ی این ها از قبل زمینه های احساسی،آگاهی و میزان نیازشون تعیین شده و با تغییر در این میزان هست که ما یک فعالیت رو انجام می*دیم.
      پروسه*ی خیلی جذابی هست*.
      قانون جذب یک قانون کائنات هست،مثل جاذبه و سایر قوانین.
      در علم و در ادیان یک چیز ثابت هست:
      چیزی به وجود نمی*آید و از بین نمی*رود و تنها از حالتی به حالت دیگری تبدیل می*شود
      قانون دوم نیوتون میگه هر عملی را عکس*العملی است،موازی و در خلاف جهت.
      قانون جذبم همینه، شما همون چیزی رو که ارسال می*کنید، دریافت می*کنید
      پس تا وقتی که خودت رو در جریان عدم قبول این قانون قرار بدی، مطالب،افراد و چیزهایی رو میگیری که حرفت رو تایید می*کنند و اگر تغییر مسیر بدی به اطلاعاتی که در جهت تایید قانون جذب هستند،میرسی.
      اینو برات توضیح دادم که بدونی چه تاییدش کنی و چه نه،این قانون کارش رو انجام میده، پس به جای توجیه خودت و این حرف*ها که عامل عدم حرکت و تحرکت الانت شده، بپذیرش و در جهت رسیدن به خواسته هات ازش بهره ببر.
      الان بیشتر از سه سال هست که ازش آگاهی داری و داری عدم حرکت خودت رو با مثلا این*که اصلا این قانون نیست و ... توجیه می*کنی.
      بدون اصلا مهم نیست که تو قبولش کنی یا نه.... اون کارشو می*کنه.... الانم خیلی کار دارم.... دارم با آزمایش روی خودم به حالت های ایده*آلم نزدیک می*شود.
      در پایان اینو بدون همون نماز و عبادت هم قانون جذب هستند، با یاد دائمی خدا بهش نزدیک میشیم،پس شما هر چیز دیگه*ای رو با یاد دائمی بهش نزدیک میشی.
      نکته*ی دیگه اینه که هر چیزی دو ماهیت داره،می*تونی از ماهیت خوبش استفاده کنی و باعث رشد خودت بشی، ویا می*تونی ماهیت بدش رو انتخاب کنی و عدم حرکت و پیشرفتت رو به گردن سایر عوامل بندازی، درحالی که این خود ما هستیم که تعیین می*کنیم هر عامل چه قدر تاثیر بزاره یا چقدر اهمیت داره.
      تو زندگی خودت بررسی کن، تمام چیزهایی که خودت اون رو می*تونی یک موفقیت بدونی یا شکست، بررسی کن ببین چه چیزایی از عوامل بود و چه فکر و تصویری از قبل ازش داشتی و چه مدت طول کشید که شروعش کنی و مدت اجراش چقدر بود...
      من یه جمله دارم از خودمه(البته شاید کس دیگری هم گفته باشه)
      زندگی بزرگترین آزمایشگاه جهان هست و منابع و عوامل بینهایتی درش هست،ما هستیم که تصمیم می*گیریم در آزمایش هامون در آخر چه نتیجه*ای می*خوایم و در جهتش حرکت *می*کنیم و مهم*ترین نکتش اینه که ما حتما به همون نتیجه**ای که می*خوایم و دائم بهش فکر می*کنیم و احساسش می*کنیم ،می*رسیم.

طراح و گرافیست... بزودی ا
      6,005 امتیاز ، سطح 11
      42% کامل شده  امتیاز لازم برای سطع بعدی 645
      دستاورد ها:
      پست 2تشکر 3تشکر کننده 2موضوع 2

شماره عضويت
      10844
      اعتبار
      42
      سطح
      11
      مدت زمان فعالیت
      4 روز 5 ساعت 45 دقیقه 14 ثانیه

پاسخ : تولید محتوا: نگاهی بر قانون جذب و درستی یا نادرستی آن

در اینجا نظرم رو درباره*ی مقاله*ی موجود پست اول نظر بیان کردم:
      سلام و درود.
      بحث قانون جذب بحثی بسیار ساده است و در عین حال پیچیدگی های خودش رو دارد.
      در مستند راز که بخش*هایی شم حذف شده است(بخش هایی که در مورد عمل کردن هست) در مورد مثبت اندیشی و تصور صحبت شده است.
      شما اگر به مقالات و آموزش های اساتیدی مثل باب پراکتور،تونی رابینز،رندی کیج و ... مراجعه کنید و با دقت مطالب رو مورد بررسی قرار دهی، تمام آن ها به بخش عمل گرایی قانون جذب تاکید کرده اند.
      مشکل این مقاله آن است که قانون جذب رو فقط از این زاویه دیده و مورد بررسی قرار داده است که بله بنده هم اگر از این زاویه به این قانون نگاه کنم،مقاله*ی شما رو تایید می*کنم ولی مشکل دقیق همین جاست،زاویه دید شما.
      اگر کمی درباره*ی زاویه های دیگر این قانون بنگریم متوجه میشیم که بخش کوچکی از این قانون درباره*ی تفکر و تصور مثبت هست و چیزهایی که می*خواهید،بخش دیگر این قانون درباره*ی تفکر و تصمیم گیری برای تغییر و تعهد به تغییر است.قانون جذب مجموعه*ای از قانون*هاست،یک فرآیند هست برای تغییر.یکی از قانون های زیر مجموعه آن همان قانون دوم نیوتون است،هرچیزی بفرستی، دریافت خواهی کرد.یکی دیگر از قوانین زیر مجموعه آن قانون پایستگی انرزی است،هیچ چیز به وجود نمی*آید و از بین نمی رود و فقط از حالتی به حالت دیگر تبدیل میشود. وقتی قانون جذب را به این شکل ببینید متوجه فرآیند آن خواهید شد.
      متاسفانه بسیاری از افراد برای راحت طلبی* و درک ناقصی که از این قانون دارند،بخش بسیار مهم عمل*گرایی و دستیابی به نتایج دلخواه آن را نادیده می*گیرند.
      استدلال های شما هم دربرگیرنده این دیدگاه ناقص است.من نمی*گویم شما راحت طلب هستید یا ... بنده می*گویم که اتفاقا شما دارید از قانون جذب استفاده می*کنید تا اثبات کنید که نادرست و به قول شما توهم است و در جهت آن حرکت کرده*اید و به نتایج دلخواهتان رسیده*اید.
      قانون جذب بیان می*کند تصویر کاملی از زندگی ایده*آل خودتان ایجاد کنید با جزئیات بسیار و فقط هر روز صبح آن را مطالعه کنید(تا اینجا فقط از زاویه شما)-مطابق با قانون پایستگی انرژی و ماده، همه چیز وجود دارد و فقط اگر در این حالت نیست،در حالت دیگری است و ندیدن و حس نکردن آن علت نبودن آن نیست.از این مسئله برای اثبات خدا هم استفاده می*شود.مثلا دانش ساخت هواپیما از قبل به صورت امواج و فرکانس*هایی وجود داشته و برادران رایت فقط با فکر کردن و هم فرکانس شدن با اون مانند رادیو اون رو جذب کردند و ماهیت فیزیکی اون رو ایجاد کردند.همه چیز در این دنیا اصول خودش را دارد و شما هم هرچقدر تلاش کنید تا به اونا برسید ولی در خلاف جهت اصول آن حرکت کنید مسلما نتیجه*ی عکس آن را دریافت می*کنید.مثل ثروتمند شدن که اصول آن ثابت هست مثلا پس انداز دائمی یک دهم درآمد و سرمایه*گذاری آن در راهی که سود بالا و اطمینان بالا دارد و جمع آوری سود حاصل آن و سرمایه*گذاری دوباره*ی آن(بخشی از کتاب ثروتمندترین مرد بابل)- این مرحله*ی اول این قانون است تا شما هم فرکانس با خواسته هایتان شوید،احساسشان کنید و واضح و دقیق ببینیدشان(دقیق این همان بحث هدف گذاری است،تصویر واضح به شما کمک می*کند درست تر و بهتر عمل کنید و در جهت خواسته برنامه*ریزی کنید) بعد از این مرحله،مرحله تکرار دقیق همین مطالب است برای مدت طولانی تا تعهد شما درباره**ی این خواسته ها نشان داده شود. این قانون است که شما برای تبدیل شدن به هر شخصیتی که دارید اول باید از درون به آن چیز و فرد تبدیل شوید،مثلا افرادی که یک شبه به هر علتی ثروتمند می*شوند را در نظر بگیرید،این فرد اگر از درون فقیر باشد و این ثروت او را ثروتمند نمی*کند و بعد از مدتی شاهد برگشت این فرد به وضعیت قبلیشون خواهیم بود. چون این فرد از درون فقیر بوده است(البته در ایران به خاطره سیستم ربوی بانک ها شاید این امر کمی طولانی تر شود و اگر در این بازه فرد تغییر درونی نکرده باشد و آگاهیش را افزایش نداده باشد، مسلما با یک بحران و چالش تمام ثروتش را از دست می*دهد).
      بعد از اینکه از درون به آن چیز یا فرد تبدیل شوید، حتما آن چیز در مدت کوتاهی نمود فیزیکی خودش را در زندگی شما نشان می*دهد.مثال هایی از این قبیل در دین ماهم هست و اصل نفاق از همین موضوع است(شما درونتان با بیرونتان یکی نیست و نتایجی که می*گیرد هم همان هایی هست که در درونتان هست،عادات و رفتار های درونی ما کار هایی هست که در خلوت خودمان انجام می*دهیم و ...).هنگامی که شما یک تصویر واضح و مشخص از خودتان داشته باشید و از درون به تبدیل شدن آن بپردازید(صرف وقت و تکرار تصویر ذهنی و مطالعه و ...)،این امر خود به خود، در زندگی و بیرون شما هم نمود می*کند و در رفتار و بیان و عمل*گرایی شما ظاهر می*شود.
      برای توضیحات بیشتر می*تونید به انجمن گلستانه سری بزنید، اونجا این موضوع رو به بحث گذاشتم. عنوان: نگاهی بر درستی یا نا درستی قانون جذب....
      مطالبی که اینجا بیان کردم فقط قسمتی از قانون و فرآیند جذب هست.امیدوارم استفاده شود.