انجمن گفتگوی گلستانه
گلستان ۲۴

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

 • استفاده از فايل هاي پيوست به صورت نامحدود
 • بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
 • دسترسي به بخش هاي ويژه مخصوص کاربران سايت
 • شرکت در مسابقات با جوایز ویژه
 • ورود به حساب کاربري


  موارد ديگر را ببين


  بازيابي اطلاعات کاربري شما از طريق دکمه هاي زير قابل انجام خواهد بود

  نام نويسي فراموشي گذرواژه فراموشي گذرنامه

  نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

  1. #1
   کاربر ممتاز
   84,681 امتیاز ، سطح 41
   67% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 1,369

   تاریخ عضویت
   -بهمن-۱۳۹۱
   شماره عضويت
   5588
   نوشته ها
   3,470
   اعتبار
   261
   امتیاز
   84,681
   سطح
   41
   تشکر
   11,367
   تشکر شده
   27,955 بار در 5,806 پست
   مدت زمان فعالیت
   5 ماه 4 روز 23 ساعت 38 دقیقه 4 ثانیه

   ویترین مدال ها

   اولين مستند سياسي- مذهبي

   نمايش پشت پرده « كابالا و فراماسونري » در مستند فرقه هاي سري

   سال*هاي زيادي است كه از تشكيل فرقه*هاي گوناگون در عرصه*هاي سياسي، اجتماعي و مذهبي با رويكرد تأمين انتفاع اعضا يا افراد پنهان و آشكار در آن تشكيلات مي*گذرد.   از فرقه*هايي شبيه شيطان پرستي يا فراماسونري كه سابقه ديرينه*اي از نظر شكل*گيري تشكيلات پنهاني و سري*شان مي*گذرد تا شكل*گيري گروه*هاي معترض اجتماعي زيرزميني مثل هوي متال و رپ(كه با رخنه و نفوذ جاسوس*هاي صهيونيست روند حركتي آنها از بنيان و به طور ماهيتي دگرگون شد و نسبت به اهداف اوليه اعتراضي*شان به انحراف كشيده شدند)، همگي جزو اين فرق محسوب مي*شوند.

   اما از ميان تمامي فرقه*هايي كه تشكيل شده*اند برخي از آنها داراي ساختار تشكيلاتي بسيار قوي و پيچيده*اي هستند. از جمله اين فرقه*ها مي*توان به تشكيلاتي ذيل عنوان «فراماسونري» يا «كابالاييست*ها» اشاره كرد كه تشكيلاتي مخوف و بسيار خطرناك دارند. البته ذكر اين نكته هم ضروري است كه در ميان افراد داخل شده در اين تشكيلات و فرقه*ها شخصيت*هاي سرشناس و شناخته شده بين*المللي حضور دارند كه اگر اسناد و براهين متنوع در زمينه اثبات همكاري آنها وجود نداشت باور كردن آن قدري مشكل يا حتي غير ممكن مي*نمود.
   رمزگشايي از وجوه پنهان«فرقه*هاي سري»
   چند سالي است كه مباحثي در رابطه با ارتباط داشتن فرقه*هاي سري و پنهاني از جمله شيطان پرستي يا همان «كابالا» و همچنين افراد و لژهاي مخفي تشكيلات «فراماسونر»ها با صهيونيست*ها و ديگر نظام*هاي طاغوتي و غير الهي دنيا مطرح مي*گردد. مستند« فرقه*هاي سري» به تهيه*كنندگي اسماعيل حاج حيدري و به سفارش قائم مقام وقت سازمان صداوسيما (آقاي حسين كرمي در سال 1389) با رويكرد ورود و بررسي باورها، قوانين، اعضا و شخصيت*هايي كه در آنها عضويت دارند آغاز شد. اين مجموعه مستند در 13 قسمت تهيه شده است كه زمان قسمت اول آن 60 دقيقه بوده و زمان 12 قسمت بعدي آن با ميانگين حدوداً 40 دقيقه است و همانطور كه گفته شد موضوع اين مجموعه مستند «بررسي و تحليل فرقه*هاي سري» مي*باشد.   اسماعيل حاجي حيدري تهيه كننده و كارگردان مجموعه مستند «فرقه*هاي سري»درباره سابقه و پيشينه كاري*اش* مي*گويد: اولين كار مستندم را در حدود يك دهه پيش با محوريت و عنوان «انحراف در عزاداري» ساختم. اين مستند به مباحث خرافي و غير موثقي اشاره مي*كند كه توسط برخي افراد ناآگاه يا منحرف وارد مراسمات عزاداري و مذهبي ما شده است. دومين اثر مستندم را با عنوان «خدا و ديگر هيچ» درباره گرايش جوانان كشورمان به فرقه*هاي شيطان پرستي و موسيقي*هاي زيرزميني مثل «بلك متال» و «رپ» و «هيپ*هاپ» و... چند سال پيش با عقبه حدوداً هفت سال تحقيق و بررسي توليد كردم كه با استقبال خوبي مواجه شد اما به خاطر نبود قانون رعايت حقوق مولف (كپي رايت) در كشورمان هرگز عوايدي از آن متوجه من نشد.   وي در ادامه با اشاره به اينكه اين مستند در طول 13 قسمت، با بررسي ابعاد مختلف، نحوه شكل*گيري و هدف از تأسيس فراماسونري را مورد بررسي قرار مي*دهد، مي*افزايد: در قسمت اول، اين مستند به نحوه شكل*گيري فرقه*هاي سري در تمام اديان، از جمله دين اسلام (مانند گروهك منافقين و گروهك ريگي) و همچنين هدف سري بودن آنها مي*پردازد.
   اين قسمت بيشتر جنبه مقدمه براي شروع مستند را دارد. در ادامه به خاستگاه فرقه*هاي سري و به خصوص فراماسونري مي*پردازد و عوامل آن را در مصر باستان، مانند نقش رياضي*داناني نظير فيثاغورث در شكل*گيري فراماسونري و تاثير پذيري او از تعاليم مصريان باستان را بررسي مي*كند. ادامه مستند با نمايش تضاد بين عقايد مسلمانان و اروپاييان در مورد داستان حضرت سليمان همراه است كه با بررسي آيات قرآن و كتب اروپاييان اين اختلاف به خوبي نمايش داده مي*شود، سپس به نقش اين عقايد اروپاييان پيرامون حضرت سليمان و معبد آن حضرت در لشكركشي آنان در حوالي سال 1900 به سمت فلسطين و بيت*المقدس اشاره مي*گردد.   حاج حيدري مي*گويد: اين روند ادامه مي*يابد و تاريخچه فراموسون*ها به طور كامل در مجموعه مستند «فرقه*هاي سري» بررسي مي*شود. در طول قسمت*هاي مختلف اين مستند تاريخچه شكل*گيري فرقه*هاي سري از مصر و يونان باستان، قرون وسطي، رنسانس تا شكل*گيري فرقه*هاي امروزي مورد بررسي قرار مي*گيرد. نام برخي از انجمن*هاي سري از جمله «شواليه*هاي معبد»، «شواليه*هاي مالت»، «كابالا»، «فراماسونري»، «شيطان گرايي»، «انجمن جمجمه و استخوان» كه جورج دبليو بوش يكي از اعضاي بلند پايه آن است، «بيلدربرگ» و... مورد بررسي، تدقيق و تحليل قرار مي*گيرد كه البته تحليل اين انجمن*ها با رويكرد سياسي ـ مذهبي صورت مي*گيرد.   اين مستندساز جوان در ادامه با اشاره به اين موضوع كه راش*هاي اوليه اين مستند تقريبا هشت برابر زمان كلي قسمت*هاي آن است، اظهار مي*دارد: مصاحبه با بيش از پنجاه كارشناس كه نيمي از آنها را افراد غير ايراني تشكيل مي*دهند، كار بسيار زمان*بر و پر هزينه*اي بود كه تقريبا چند برابر دريافتي كه از سازمان صداوسيما داشته*ام، خرج توليد و تهيه اين مستند شده است. البته من به خوبي آگاهم كه به خاطر بحث بودجه اين مسئله بي*پولي گريبانگير اكثر برنامه*هاي سازمان بوده است اما من براي به پخش رساندن اين اثر هزينه*هاي مادي زيادي از وام گرفته تا قرض كردن، متحمل شده ام. اما با اين همه ما توانستيم با كارشناساني كه هركدام در زمينه*اي خاص متخصص هستند مصاحبه بگيريم. اين عزيزان با بيان دقيق و جذاب خود در مورد موضوعات مرتبط، اعتماد مخاطب را به استنادات تاريخي و عقيدتي مستند جلب مي*نمايند.   كارشناسان ايراني اين مستند شامل افرادي از جمله: دكتر حسن عباسي، دكتر مجيد شاه حسيني، دكتر موسي فقيه حقاني، حجت الاسلام مهراب صادق نيا، حجت*الاسلام حسين عرب و شهريار بحراني اشاره كرد. از جمله كارشناسان خارجي حاضر در اين مستند نيز مي*توان به افرادي مثل: شان علي استون، اسكات فرانك، خاخام آرون كوهن، خاخام ديويد وايس، دكتر گريفين وبستر تارپلي، پروفسور فاروق*هارمان، پروفسورلياكت تكيم اشاره كرد كه از كارشناسان خارجي و شناخته شده اين برنامه هستند.


   جاي خالي مستندهاي سياسي و فرقه*اي
   شبكه مستند در اين دو سال و اندي فعاليت خود، بيش از هر چيزي، شبكه حيات وحش بوده و به حدي در توجه به مستندهاي حيات وحش و از سويي كم*توجهي به مستندهاي سياسي، اجتماعي افراط نموده و محافظه*كاري پيشه كرده است كه نه عامه مردم و نه عموم جامعه مستندسازي از عملكرد آن رضايت كافي ندارند. جالب آنكه اين بي*توجهي به مستندهاي صريح سياسي و اجتماعي و عقيدتي، درست در شرايطي صورت مي*گيرد كه شبكه*هاي ماهواره*اي مخصوصاً «بي*بي*سي فارسي» و شبكه صهيونيستي«من و تو» مهم*ترين مسائل و دغدغه*هاي خود را در قالب مستندهاي سياسي، تاريخي و اجتماعي طرح مي*كنند و در زمينه*هايي چون روايت تاريخ معاصر ايران و طرح مباحث سياسي روز از طريق مستندسازي سرمايه*گذاري فراواني صورت داده*اند. توليد دروغ*ها و آرزوهاي به بار*ننشسته آن هم در قالب مستندهايي دروغين با عناويني همچون «خط و نشان رهبري» و «مردي با كاپشن بهاري» از شبكه دولتي «بي*بي*سي» و نيز پخش سلسله حرف*هاي بي*پايه و اساس فرح پهلوي در مستندي تحت عنوان «از تهران تا قاهره» از شبكه صهيونيستي «من و تو»؛ از جمله كارهايي است كه مي*توان به آنها اشاره كرد.   اسماعيل حاج حيدري در پايان صحبت*هايش به تهديدات متعددي كه از طرف افراد مرتبط و ذي*نفع در اين فرقه*ها اشاره مي*كند و اينكه به رغم تلاش*هاي روشنگرانه*اش عده*اي كه خودشان را پيرو قوانين و قواعد اين فرقه*ها مي*دانند سعي دارند كه از او انتقام بگيرند. اميدواريم با حمايت از چنين مستندسازان جوان و جسوري شاهد تحركات تازه و مؤثري در زمينه روشنگري*هاي سياسي- مذهبي و فرقه*اي باشيم.


  2. کاربران زیر از leader تشکر کرده اند:
  مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  انجمن گفتگوی گلستانه در تلاش است بهترین ها را برای شما به ارمغان بیاورد

  طراحی و انتشار قالب توسط : ویکی وی بی | تبدیل سیستم: M!lad