انجمن گفتگوی گلستانه
گلستان ۲۴

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسي کنيد ، چرا نام نويسي ؟

 • استفاده از فايل هاي پيوست به صورت نامحدود
 • بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات انجمن
 • دسترسي به بخش هاي ويژه مخصوص کاربران سايت
 • شرکت در مسابقات با جوایز ویژه
 • ورود به حساب کاربري


  موارد ديگر را ببين


  بازيابي اطلاعات کاربري شما از طريق دکمه هاي زير قابل انجام خواهد بود

  نام نويسي فراموشي گذرواژه فراموشي گذرنامه

  نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

  1. #1
   (س.م)
   5,415 امتیاز ، سطح 10
   87% کامل شده امتیاز لازم برای سطع بعدی 135
   دستاورد ها:
   موضوع 1تشکر کننده 1پست 2تشکر 3

   تاریخ عضویت
   -بهمن-۱۳۹۰
   شماره عضويت
   348
   نوشته ها
   246
   اعتبار
   31
   امتیاز
   5,415
   سطح
   10
   تشکر
   251
   تشکر شده
   1,617 بار در 308 پست
   مدت زمان فعالیت
   6 روز 16 ساعت 40 دقیقه

   زمزمه های شیطانی (ابعاد سنجی شبکه ماهوارهای زمزمه)

   زمزمه های شیطانی

   (ابعاد سنجی شبکه ماهوارهای زمزمه)

   بررسی و تحلیل آثار هجمه فرهنگی شبکه ماهوارهای زمزمه بر زنان مسلمان
   بیگمان دشمن، به دنبال یأس و ناامیدی از تهدیدات نظامی، تحریمهای اقتصادی و فتنههای سیاسی، راهی جز بهرهگیری از طولانیترین و پرهزینهترین مسیر برای رسیدن به اهداف شوم خود، یعنی اقدامات تخریبی ـ فرهنگی علیه دین، مذهب، قومیت، هویت، آداب و رسوم، نهاد خانواده و در نهایت، جامعه*ی اسلامی ـ ایرانی ما نخواهد داشت. آنها به خوبی دریافتهاند که با تخریب فرهنگ این کشور، تحقق دیگر اهداف*شان (سیاسی، اقتصادی و...) با سهولت بیشتری میسر خواهد شد. از این رو، پس از آزمون و خطا در دیگر زمینهها، امروز بر آن شدهاند تا به طور میانگین ماهانه یک شبکه*ی فارسی زبان ماهوارهای ایجاد نموده و به سرعت تعداد آنها را از صد بگذرانند به گونهای که هر ایرانی با هر سلیقه و ذائقهای بتواند به یکی از این شبکهها وابسته شود.

   در میان این دست و پا زدنهای پی در پی و گاه عصبی و عجولانه، خرداد ماه امسال (1390) خبری منتشر شد مبنی بر راهاندازی شبکه دیگری به نام زمزمه به دست گروه موبی MEDIAGROUP) (MOBY و نیوز کور پریشن (NEWS CORPORATION) که خواهر شبکه فارسی وان لقب گرفت.

   شناخت شبکه تلوزیونی زمزمه:

   زمزمه (ZEMZEMEH) دومین شبکه تلوزیونی سرگرم کننده عمومی و رایگان فارسی زبان متعلق به شرکت پخش در خاورمیانه (FZ LLC) است این شرکت حاصل سرمایه*گزاری بخش آسیایی شرکت اخبار (NEWS COR…) موسوم به شرکت تلوزیون ماهوارهای برای منطقه آسیایی (STAR) و گروه رسانهای موبی MED…) (MOBY است.

   زمزمه همانند شبکه خواهر خود، فارسی وان، در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته به پخش برنامه*های سرگرم کننده تلوزیونی با دوبله فارسی میپردازد دفتر مرکزی شبکه تلوزیونی زمزم در شهر رسانه*ای دبی واقع شده است.

   گروه رسانهای موبی، بخشی از گروه موبی است که سعد محسنی مدیر آن است. این مجموعه در بردارنده شبکههای تلوزیون «طلوع»، «تلویزیون لمر»، «رادیو آرمان»، «استودیوی موسیقی باربد میوزیک»، «کابورا پرودکشن» و در این اوخر «رادیو ارکوزیا» میباشد.

   گروه رسانهای موبی تلویزیون لمر را در سال 2006 میلادی تأسیس کرد که برنامههای خود را به زبان پشتو ارائه میدهد.

   این گروه با تأسیس تلوزیون جهانی طلوع در سال 2008 میلادی گستره رسانهای خود را به اروپا و آمریکای شمالی رساند در سال 2010 میلادی با شروع فعالیت تلوزیون طلوع نیوز این گروه تلوزیونی دارای چهار شبکه رادیویی شد.

   این گروه در همکاری با شبکه تلوزیون جهانی استار در سال 2009 میلادی اقدام به تأسیس تلوزیون فارسی وان کرد که از امارات برای فارسی زبانان سراسر دنیا برنامه پخش میکند و توانسته است در مدت کمی رقیبی بسیار جدی برای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باشد.

   تبلیغات پیش از افتتاح

   بهره*مندی از فضای تعاملی وب، راهکاری است که امروزه رسانههای نوین و تازه تأسیس، خود را ملزم به استفاده از آن میدانند تا بتوانند نظرات مخاطبان را در تصمیمات و راهبردهای رسانهای خود مؤثر نشان دهند.

   مسئولان شبکه زمزمه نیز با راه اندازی وب سایت اینترنتی و همچنین ایجاد صفحهای به نام خود در شبکه اجتماعی فیس بوک ضمن تلاش برای معرفی این شبکه، واکنشهای مخاطبان را نیز تحت نظر گرفتند،

   این فرایند در شبکه اجتماعی فیس بوک از تاریخ نهم خرداد سال 1390 آغاز شد و تا روز افتتاح، در زمانی حدود 40 روز شانزده اعلان به این صفحه ارسال گردید که عمده آن*ها مصرفی سریال*هایی بود که در فهرست کنداکتور این شبکه قرار گرفته بود.

   در طول این چهل روز استفاده از تکنیک ایجاد عطش برای مخاطب با پخش تیزرهای جذاب از سریال*هایی که قرار بود در این شبکه پخش شود به شکل*های مختلف بر روی صفحات شبکههای اجتماعی و وب سایت اصلی صورت گرفت، ولی نتوانست شمار مشتاقان این شبکه را در فیس بوک حتی به شش هزار نفر برساند

   اهداف اعلان شده

   سرگرمی مخاطبان

   در وب سایت رسمی شبکه زمزمه این چنین آمده است: «زمزمه یک شبکه تلوزیونی مجانی در زمینههای سرگرمیهای عمومی است که برای فارسیزبانان ساکن خاور میانه و آسیای غربی در نظر گرفته شده است. زمزمه شبکهای است که با برنامههای سرگرم کننده از سراسر جهان که به صورت دوبله فارسی پخش می*شود.»[1]

   هدف گزاری بر روی قشر زنان به عنوان مخاطب خاص

   زید محسنی برادر سعد محسنی (مدیر عامل شرکت BME) در مصاحبه با پایگاه اطلاع*رسانی نشنال گفت: «ما در حال راه*اندازی زمزمه به عنوان یک کانال خانوادگی و از لحاظ کیفیت محتوا شبیه به فارسی وان هستیم اما تفاوت اصلی این خواهد بود که محتوای این شبکه با محوریت زن خواهد بود. وقتی ما تحقیقات بیشتری انجام دادیم نتایج آن بر این حقیقت مبتنی شد که یک فرصتی برای راه*اندازی دومین شبکه وجود دارد ما تصمیم گرفتیم.»

   ایجاد تغییرات اجتماعی

   جاهد محسنی برادر دیگر سعد محسنی و از مالکان موبی گروپ در همایش «رسانههای گسترش یافته آمریکایی» که در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن دی سی برگزار شد، درباره شبکه رادیویی آرمان اعلام کرده بود که ما در پی «تغییر اجتماعی» یا همان SOCIAL CHANGE هستیم. کلید واژه ما نیز تأکید بر روی زنان است. یعنی زنان اسم رمز حرکت به سمت توسعه غربی و اصلاحات اجتماعی هستند. محسنی در ادامه سخرانیاش تأکید کرده بود که فکر نکنید صحبت زن و مرد به صورت دوستانه در رادیو چیزی معمولی است بلکه سرآغاز تولی تحولی اجتماعی است که آرام آرام حرکت میکند اما مؤثر است.[2]

   زمزمه خواهر فارسی وان:

   از بارزترین خصوصیات خواهرها می*توان به همسانی و والدین مشترک اشاره کرد. این* که والدین این دو شبکه گروه موبی و شرکایی هستند که در انتها به غول رسانهای و صهیونیستی نظیر رویرت مورداک می*رسند. واضح و مشخص است، اما از ویژگیهای همسان این دو شبکه میتوان به بهرهگیری از سریال*هایی اشاره کرد که به سختی میتوان موضوع و سوژه اصلی آنها را عناوینی جز خیانت، رابطههای آزاد جنسی، فرزند نامشروع طلاق، دوستیها و ارتباطات نامشروع و دیگر موارد شرمآور از روابط لجام گسیخته زن و مرد که ویرانگر روابط خانوادگی است دانست.

   یکی از مهم*ترین نشانههای وجود راهبرد تغییر سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی به سبک زندگی لیبرال و غربی، کشورهای سازنده این سریال*ها هستند. اکثر سریالهای شبکه فارسی وان تولید کشورهای آمریکا، کره، کلمبیا، مکزیک و ترکیه است.

   افتتاح شبکه زمزمه:

   پس از مدتها تبلیغ در فضای مجازی و پخش ویدئوها و تیزرهای تبلیغاتی بر روی این شبکه و شبکه همسانش فارسی وان، سرانجام اعلان شد این شبکه در تاریخ هجده تیرماه افتتاح خواهد شد. تاریخی که برای بسیاری از مردم ایران یادآور حوادث تلخ و فتنه انگیز سال 87 است و گویی انتخاب آن برای افتتاح این شبکه، پیامی را برای مخاطب خود در بردارد که «آری ما سرآغاز حرکت اعتراضی شما را فراموش نکردهایم، اگرچه قرار نیست به موضوعات سیاسی به طور مستقیم بپردازیم، اما با بهرهمندی از حاشیههایی نظیر قرار دادن تاریخ افتتاحیه در مناسبتهای مورد نظرتان، به شما نشان میدهیم که آرمانهایتان را پی خواهیم گرفت و تا سرنگونی نظام اسلامی در کنارتان هستیم، هر چند مسیری طولانیتر ولی اثرگذارتر از روشهای نظامی و سیاسی در پیش داریم.»

   تأثیر و پیامدهای برنامههای شبکه زمزمه:

   ترویج سبک زندگی غربی با ظاهری شرق پسند

   با توجه به تحلیل سریال*های پخش شده از شبکه فارسی وان و نسبت آنها با سبک زندگی کشورهای سازنده به نظر میرسد این موضوع در مورد شبکه تازه تأسیس گروه موبی نیز صدق میکند شاهد این مدعا این است که حجم غالب سریال*های این شبکه، آمریکایی است که به علت ارائه سبک زندگی غربی، ولی متناسب با اوضاع کشورهای کمتر توسعه یافته، در آن بیشتر از زبان*های اسپانیولی استفاده شده است (سریال*هایی مانند ملکه جنوب و ارورا).

   انتخاب سریال*های تولید کشورهای آمریکایی با زبانی غیر از انگلیسی، نشاندهنده هدفمند بودن انتخاب*ها بر اساس سبک زندگی ویژه کشورهای اسپانیولی زبان است که به عنوان الگوی غربی*سازی و استحاله فرهنگی جامعهای مثل ایران انتخاب گردیدهاند.

   القای پیامهای لیبرال فمینیستی

   این رویکرد شبکه، با نحوه انتخاب برنامهها و سریال*های آن آشکار شده است. به طور مثال در نخستین سریال پخش شده از این شبکه که احتمالاً جز هدفمندترین انتخاب*های دستاندرکاران برای افتتاح این شبکه است (سریال کافه پرنس) دختری را مشاهده میکنیم که به سبب فعالیتش در شغل پیک موتوری و بر سر گذاشتن کلاه ایمنی مرد تشخیص داده شده و از جمع زنانه طرد میشود.

   مثبت نمایاندن وجهه دختری که از رابطه نامشروع باردار شده در سریال (ارورا)، مشروعیت بخشیدن به عشق یک دختر کولی بر خلاف قواعد و هنجارهای اجتماع خود در سریال (کولیها)، الگوسازی از دختری روستایی که پس از فرار از منطقه زندگیاش به بزرگ*ترین قاچاقچی مواد مخدر اروپا مبدل میشود در سریال (ملکه جنوب).

   همانطور که مشاهده میشود سوژه و داستان اکثر سریال*های این شبکه با محوریت زنان و احتمالاً برای تحریک حس برتریجویی و حق طلبی آنان انتخاب شده است.

   قبحزدایی از گرایشهای همجنس*گرایی و ترویج آن

   متأسفانه در تیزرها و نماهنگ*های تبلیغی و به ویژه در اکثر سریال*های این شبکه شاهد تصاویری از ابتذال پوششی و انحطاط اخلاقی اجراکنندگان و هنرپیشگان زن این برنامهها و سریال*ها هستیم. با توجه به هدف*گذاری بر روی قشر زنان به عنوان مخاطبان اصلی این شبکه بارها مشاهده میشود که به بهانه وجود مخاطب زن، تصاویری از شوخیهای غیر اخلاقی، در آغوش گرفتن همدیگر، رقص و گاه معاشقه زنانه با یکدیگر به نمایش در میآید. همه این موارد گواه آن است که سیاست*گذاران این شبکه و نیز شبکهای که در ماههای آینده ویژه مردان راهاندازی خواهد شد، در پی قبح زدایی از گرایش*های همجنس گرایی در خلال برنامههای خود میباشند.

   لوگو و زمینه

   بهرهبرداری از لوگوی شبیه لوگوی مجموعه شبکههای NBC آمریکا که متعلق به گروه جنرال الکتریک است این پرسش را به ذهن میآورد که با توجه به رقابت جدی میان گروه NBC و گروه رسانهای مرداک دلیل این انتخاب چیست؟ و آیا سلسله اتهام*هایی که به مجموعه جنرال الکتریک درباره ارتباط با ایران زده میشود با این انتخاب ارتباطی دارد یا خیر؟!

   رنگ زمینه لوگو

   همان*گونه که پیشتر شاهد استفاده مصرانه از رنگ قرمز و صورتی[3] در شبکه فارسی وان بودیم اکنون استفاده صریح از رنگهای زرد و نارنجی را در شبکه زمزمه مشاهده میکنیم این امر انسان را بر می*انگیزد تا بر مبحث روانشناسی رنگ*ها بیشتر تأمل کند.   تأثیرات رنگ زرد و نارنجی از نظر روانشناسی[4]

   روانشناسی رنگ زرد

   رنگ زرد، رنگی گرم و شاد بوده و باعث افزایش سوخت و ساز بدن انسان میشود. این رنگ از بقیه رنگ*ها زودتر دیده میشود، بنابراین بیشتر برای جلب توجه به کار میرود.

   رنگ زرد احساسات انسان را زیر و رو و او را از اندوه آزاد میکند، افکاری را به انسان القا میکند که بیشترین تأثیر را بر نیروی خود درمانی فرد میگذارد. فعال شدن این نیرو مانند آن است که درون انسان انرژی نهفته عظیمی به یک باره آزاد شود.   روانشناسی رنگ نارنجی

   رنگ نارنجی یک رنگ گرم میباشد، زیرا ترکیبی از رنگ زرد و قرمز است و به نظر می*رسد که این رنگ یک رنگ شاد و زندگی بخش می*باشد. رنگ نارنجی، رنگ روز سپاسگزاری و نشان از چشم انداز پائیزی و شعله*های آتش می باشد.

   نارنجی رنگ خوشبختی می*باشد این رنگ احساسات انسان را آزار می*کند و به خاطر اثر تحریک کنندگی، با افسردگی مقابله نموده و شوخ طبعی را در انسان پرورش میدهد. رنگ*های روشنتر آن مانند هلویی و زردآلویی نیز باعث رفع عصبانیت میشود.

   این رنگ چون ترکیبی از زرد و قرمز است به عنوان یک رنگ انرژیزا در نظر گرفته میشود. رنگ نارنجی به طرق گوناگون شاد به نظر میرسد و مثل زرد تحریک کننده و مانند قرمز مملو از شور و علاقه و نشاط (هر چند با یک درجه کمتر) میباشد.

   همان*گونه که در زیر مشاهده میشود طیف رنگی (قرمز، صورتی، نارنجی و زرد) استفاده شده در لوگو و زمینههای دو شبکه تازه تأسیس گروه موبی (فارسی وان و زمزمه) بر موارد زیر تأکید میکند:

   تحریک عصبی و جنسی   هیجان   شادی و لذت   جلب توجه و جذابیت


   صورتی = نارنجی + زرد + قرمز   سوء استفاده از باور و اعتقادات مذهبی مخاطبان

   اگر چه بارها دست*اندرکاران گروه رسانهای موبی، خود را مسلمان و معتقد به دین مبین اسلام معرفی کرده*اند، اما آنچه بر همه واضح است و آشکار گردیده، اهداف شوم، ضد دینی و ضد اخلاقی این شبکه***ها می*باشد.

   اصرار دست*اندرکاران این شبکه به بکارگیری و بهرهمندی از نشانههای دین مبین اسلام صرفاً تلاش برای قبحزدایی از نمایش دادن تصویر مبتذل و غیر اخلاقی و پایبند نشان دادن خود به مبانی اعتقادی مخاطبان میباشد.

   ساخت و پخش میان برنامه و نماهنگ راجع به ماه مبارک رمضان و تولید تیزر تبلیغی سریال*های این شبکه در این ماه و قرار دادن ان در لابلای سریال*های مبتذل از جمله اقدامات متولیان این شبکه است تا بتوانند با بازی دادن احساسات مخاطبان، به تصور خویش ذرهای از اعتماد آنان را به خود جلب نمایند.

   استفاده از اسامی مبارکی نظیر احمد، علی، فاطمه برای شخصیتهای بدکاره و خلاف*کار در سریال*های آمریکایی، مکزیکی، کلمبیایی که از شبکه زمزمه پخش میگردد نیز از جمله تلاشهای مذبوحانه آنان در قبحزدایی از خدشه*دار نمودن اعتقادات، باورها و ارزشهای دینی مخاطبان مسلمان این شبکه میباشد.

   سخن آخر

   مسلم است که با راهاندازی شبکه زمزمه، توالی راهاندازی شبکههای فارسی زبان نظیر صدای آمریکا، بی*بی*سی فارسی، فارسی وان، یورونیوز فارسی، من و تو، و بیش از 90 شبکه دیگر به پایان نخواهد رسید و دشمن وامانده از همه مسیرهای آسیب زدن به ملت ایران، روز به روز دامنه پوشش و تأثیر خود را بر مخاطبین رسانهها، تخصصیتر خواهد نمود.

   آنان بر این باورند که مهم*ترین گام در جهت انهدام و به انحراف کشیدن یک جامعه اسلامی تبلیغ سبک زندگی غربی به عنوان سبک مدرن و امروزین زندگی و در نهایت تغییر و استحاله*ی سبک زندگی در جوامع اسلامی است و همچون تجارت گذشته دور (نبرد آندلس) و نزدیکانشان (افغانستان و عراق)، می*بایست کوچکترین نهاد جامعه یعنی خانواده را هدف قرار دهند و در این راه ابتذال و انحراف اخلاقی را مؤثرترین مسیر میدانند و در تلاش هستند تا با ترویج تفکرات لیبرال فمینیستی در این جوامع به ویژه موجبات فروپاشی فرهنگ اعتقادی جامعه را فراهم آوردند.

   همانگونه که مقام معظم رهبری (مد ظله) میفرمایند:[5]

   وقتی روستاها و شهرهای افغانستان بر اثر موشک*های آمریکایی ویران میشدند و ملت مظلوم افغانستان زیر بمباران آمریکاییها دست و پا میزدند یک استراتژیست نظامی آمریکا گفت: اگر به جای این موشک*ها برای جوان*های افغان، لباس زیر زنانه و وسایل شهوت*رانی و پوششهای سبک غربی و آمریکایی بفرستید، بدون صرف این هزینهها میتوانید افغانستان را تصرف کنید و خرج تسلیحات در کیسهتان باقی میماند.

   به جای بمب و موشک و راکت، سی*دیهای پورنوگرافی و منظرهها و ادبیات مهیج و شهوتانگیز را میان آنها ترویج کنید آن وقت کار برای شما آسان میشود.

  2. کاربران زیر از s.m تشکر کرده اند:
  مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  انجمن گفتگوی گلستانه در تلاش است بهترین ها را برای شما به ارمغان بیاورد

  طراحی و انتشار قالب توسط : ویکی وی بی | تبدیل سیستم: M!lad