نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: درمان سرما خوردگی فوری در یک روز

تشکر شده 8,669 بار در 1,765 پست

درمان سرما خوردگی فوری در یک روز

درمان سرماخوردگی فوری در یک روز

[size=medium]خوابیدن و استراحت کردن باعث می شود عملکرد سیستم ایمنی بدن شما افزایش یابد و همه توانایی خود را برای مبارزه با ویروس سرما خوردگی استفاده کند.[/size]

[size=medium]درد وخارش گلو، سرفه خشک و کوتاه و گرفتگی بینی از علائم رایجی هستند که معمولا" همه ما در هنگام سرماخوردگی از آنها رنج می بریم ، بنابراین طبیعی است که همه ما از این بیماری متنفریم. معمولا" درمان کامل سرما خوردگی حدود ۵ روز طول می کشد اما اگر ما رژیم غذایی و روش زندگیمان را تغییر* دهیم می توانیم سریعتر از دست این بیماری ویروسی خلاص شویم.[/size]

[size=medium]آب بنوشید :
    وقتی بدن ما با سرماخوردگی مبارزه می کند نوشیدن مایعات خیلی اهمیت دارد و به بدن ما خیلی کمک می کند. بنابراین حداقل ۶ لیوان در روز آب بخورید . علاوه بر آب ، از آب میوه ها و آب سبزیجات طبیعی و شیرین نشده نیز می توانید استفاده کنید اما از مصرف نوشیدنیهایی مثل قهوه ، چای سیاه غلیظ و سودا خودداری کنید. زیرا این نوشیدنیها به جای آنکه به بدن شما آبرسانی کنند ، آب بدن شما را کم می کنند. نوشیدن آب زیاد به بدن شما کمک می کند که سموم و مواد زائد را سریعتر دفع کند و باعث می شود که خون و سلولهای شما به خوبی کار کنند.[/size]

[size=medium]بخوابید:
    وقتی می خوابید و یا استراحت می کنید ، در واقع به بدنتان اجازه می دهید که همه انرژی خود را برای مبارزه با سرماخوردگی بکار گیرد . خوابیدن و استراحت کردن باعث می شود عملکرد سیستم ایمنی بدن شما افزایش یابد و همه توانایی خود را برای مبارزه با ویروس سرما خوردگی استفاده کند. بنابراین حداقل ۸ ساعت در شب بخوابید و علاوه بر آن در طول روز هم حتما" چند خواب کوتاه داشته باشید.[/size]

[size=medium]مواد مقوی مصرف کنید:
    وقتی بدن شما با سرماخوردگی مبارزه می کند برای اینکه قوی باقی بماند و بتواند درمقابل این بیماری از خود دفاع کند ، به انرژی و غذای مقوی احتیاج دارد.از خوردن غذاهای سرخ شده ، شور ، چرب و شیرین خودداری کنید در عوض از غذاهایی استفاده کنید که سبک و مغذی باشند و هضم آن ها برای بدن آسانتر باشد. برای مثال میوه ها ، سبزیجات ، غلات و پروتئینهای بدون چربی که سرشار از مواد مغذی ، ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر هستند برای بدن بیمار بسیار مفید ند. غذاهای آبدار به درمان سرماخوردگی خیلی کمک می کنند. برای مثال سوپ مرغ با رشته فرنگی برای درمان سریع سرماخوردگی بسیار مفید است. سوپ مرغ دارای خواص غیر التهابی است و حرکت موکوس ها را بطور موقتی تسریع می کند و در نتیجه منجر به تسکین احتقاق(گرفتگی بینی ) و کاهش زمان تماس ویروس با پوشش داخلی بینی می شود.[/size]

[size=medium]دارو :
    داروهای زیادی برای درمان سرماخوردگی وجود دارد اما پیشنهاد می کنیم که وقتی نشانه های سرماخوردگی آغاز شد شما هر روز ۴ وعده و در هر وعده ۴۰۰ میلی گرم ویتامین سی به همراه آب فراوان مصرف کنید و علاوه بر آن هر ۶ ساعت یکبار یک قرص زینک مصرف کنید.[/size]

2. کاربران زیر از گل بانو به دلیل مطلب مفیدشان تشکر کرده اند:

s amin aghili (۱۳۹۲-۰۸-۱۴),ֆɦɨռɛɛ ɢɨʀʟ (۱۳۹۲-۰۸-۱۴),بی تا (۱۳۹۲-۰۸-۱۵)

بزرگ اسپمر انجمن
    تشکر شده 14,847 بار در 2,878 پست

RE: درمان سرما خوردگی فوری در یک روز

یه نفر اومد ازم برسید چرا ج نمیدی؟
    گفتم یه خورده درگیرم و سرماخوردم اینا
    بعد اومده این لینکو برام گذاشته میگه دگ تا فردا باید ج بدین

4. کاربران زیر از s amin aghili به دلیل مطلب مفیدشان تشکر کرده اند:

ֆɦɨռɛɛ ɢɨʀʟ (۱۳۹۲-۰۸-۱۴)

D@zzl!ng G!Rl
    تشکر شده 5,138 بار در 1,771 پست

RE: درمان سرما خوردگی فوری در یک روز

نقل قول نوشته اصلی توسط s amin aghili pid=311261 dateline=1383680444
    یه نفر اومد ازم برسید چرا ج نمیدی؟
    گفتم یه خورده درگیرم و سرماخوردم اینا
    بعد اومده این لینکو برام گذاشته میگه دگ تا فردا باید ج بدین
    شما عزیزان خودتونو به زحمت نندازین
    من بودم
    اگه نمیگفتین هم آسمون بهزمین نمیومد
    البته شاید من همچین فکری میکنم

6. کاربران زیر از ֆɦɨռɛɛ ɢɨʀʟ به دلیل مطلب مفیدشان تشکر کرده اند:

s amin aghili (۱۳۹۲-۰۸-۱۴),بی تا (۱۳۹۲-۰۸-۱۵)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)