تابلو اعلانات

اصحاب عشق
گلستان 24
تابلو اعلانات

اولين مستند سياسي- مذهبي
زمان کنونی: ۳۱-۶-۱۳۹۳، ۰۲:۳۶ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: leader
آخرین ارسال: leader
پاسخ: 1
بازدید: 229

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اولين مستند سياسي- مذهبي
نویسنده پیام
Completely different
**
مدیر انجمن
اعتبار: 236
سپاس ها: 9520
سپاس شده 25643 بار در 5109 ارسال

وفاداری لیاقت پشتکار
ارسال: #1
اولين مستند سياسي- مذهبي
نمايش پشت پرده « كابالا و فراماسونري » در مستند فرقه هاي سري

سال‌هاي زيادي است كه از تشكيل فرقه‌هاي گوناگون در عرصه‌هاي سياسي، اجتماعي و مذهبي با رويكرد تأمين انتفاع اعضا يا افراد پنهان و آشكار در آن تشكيلات مي‌گذرد.

از فرقه‌هايي شبيه شيطان پرستي يا فراماسونري كه سابقه ديرينه‌اي از نظر شكل‌گيري تشكيلات پنهاني و سري‌شان مي‌گذرد تا شكل‌گيري گروه‌هاي معترض اجتماعي زيرزميني مثل هوي متال و رپ(كه با رخنه و نفوذ جاسوس‌هاي صهيونيست روند حركتي آنها از بنيان و به طور ماهيتي دگرگون شد و نسبت به اهداف اوليه اعتراضي‌شان به انحراف كشيده شدند)، همگي جزو اين فرق محسوب مي‌شوند.
اما از ميان تمامي فرقه‌هايي كه تشكيل شده‌اند برخي از آنها داراي ساختار تشكيلاتي بسيار قوي و پيچيده‌اي هستند. از جمله اين فرقه‌ها مي‌توان به تشكيلاتي ذيل عنوان «فراماسونري» يا «كابالاييست‌ها» اشاره كرد كه تشكيلاتي مخوف و بسيار خطرناك دارند. البته ذكر اين نكته هم ضروري است كه در ميان افراد داخل شده در اين تشكيلات و فرقه‌ها شخصيت‌هاي سرشناس و شناخته شده بين‌المللي حضور دارند كه اگر اسناد و براهين متنوع در زمينه اثبات همكاري آنها وجود نداشت باور كردن آن قدري مشكل يا حتي غير ممكن مي‌نمود.
[تصویر:  6893_224.jpg]

رمزگشايي از وجوه پنهان«فرقه‌هاي سري»
چند سالي است كه مباحثي در رابطه با ارتباط داشتن فرقه‌هاي سري و پنهاني از جمله شيطان پرستي يا همان «كابالا» و همچنين افراد و لژهاي مخفي تشكيلات «فراماسونر»ها با صهيونيست‌ها و ديگر نظام‌هاي طاغوتي و غير الهي دنيا مطرح مي‌گردد. مستند« فرقه‌هاي سري» به تهيه‌كنندگي اسماعيل حاج حيدري و به سفارش قائم مقام وقت سازمان صداوسيما (آقاي حسين كرمي در سال 1389) با رويكرد ورود و بررسي باورها، قوانين، اعضا و شخصيت‌هايي كه در آنها عضويت دارند آغاز شد. اين مجموعه مستند در 13 قسمت تهيه شده است كه زمان قسمت اول آن 60 دقيقه بوده و زمان 12 قسمت بعدي آن با ميانگين حدوداً 40 دقيقه است و همانطور كه گفته شد موضوع اين مجموعه مستند «بررسي و تحليل فرقه‌هاي سري» مي‌باشد.

اسماعيل حاجي حيدري تهيه كننده و كارگردان مجموعه مستند «فرقه‌هاي سري»درباره سابقه و پيشينه كاري‌اش  مي‌گويد: اولين كار مستندم را در حدود يك دهه پيش با محوريت و عنوان «انحراف در عزاداري» ساختم. اين مستند به مباحث خرافي و غير موثقي اشاره مي‌كند كه توسط برخي افراد ناآگاه يا منحرف وارد مراسمات عزاداري و مذهبي ما شده است. دومين اثر مستندم را با عنوان «خدا و ديگر هيچ» درباره گرايش جوانان كشورمان به فرقه‌هاي شيطان پرستي و موسيقي‌هاي زيرزميني مثل «بلك متال» و «رپ» و «هيپ‌هاپ» و... چند سال پيش با عقبه حدوداً هفت سال تحقيق و بررسي توليد كردم كه با استقبال خوبي مواجه شد اما به خاطر نبود قانون رعايت حقوق مولف (كپي رايت) در كشورمان هرگز عوايدي از آن متوجه من نشد.

وي در ادامه با اشاره به اينكه اين مستند در طول 13 قسمت، با بررسي ابعاد مختلف، نحوه شكل‌گيري و هدف از تأسيس فراماسونري را مورد بررسي قرار مي‌دهد، مي‌افزايد: در قسمت اول، اين مستند به نحوه شكل‌گيري فرقه‌هاي سري در تمام اديان، از جمله دين اسلام (مانند گروهك منافقين و گروهك ريگي) و همچنين هدف سري بودن آنها مي‌پردازد.
اين قسمت بيشتر جنبه مقدمه براي شروع مستند را دارد. در ادامه به خاستگاه فرقه‌هاي سري و به خصوص فراماسونري مي‌پردازد و عوامل آن را در مصر باستان، مانند نقش رياضي‌داناني نظير فيثاغورث در شكل‌گيري فراماسونري و تاثير پذيري او از تعاليم مصريان باستان را بررسي مي‌كند. ادامه مستند با نمايش تضاد بين عقايد مسلمانان و اروپاييان در مورد داستان حضرت سليمان همراه است كه با بررسي آيات قرآن و كتب اروپاييان اين اختلاف به خوبي نمايش داده مي‌شود، سپس به نقش اين عقايد اروپاييان پيرامون حضرت سليمان و معبد آن حضرت در لشكركشي آنان در حوالي سال 1900 به سمت فلسطين و بيت‌المقدس اشاره مي‌گردد.

حاج حيدري مي‌گويد: اين روند ادامه مي‌يابد و تاريخچه فراموسون‌ها به طور كامل در مجموعه مستند «فرقه‌هاي سري» بررسي مي‌شود. در طول قسمت‌هاي مختلف اين مستند تاريخچه شكل‌گيري فرقه‌هاي سري از مصر و يونان باستان، قرون وسطي، رنسانس تا شكل‌گيري فرقه‌هاي امروزي مورد بررسي قرار مي‌گيرد. نام برخي از انجمن‌هاي سري از جمله «شواليه‌هاي معبد»، «شواليه‌هاي مالت»، «كابالا»، «فراماسونري»، «شيطان گرايي»، «انجمن جمجمه و استخوان» كه جورج دبليو بوش يكي از اعضاي بلند پايه آن است، «بيلدربرگ» و... مورد بررسي، تدقيق و تحليل قرار مي‌گيرد كه البته تحليل اين انجمن‌ها با رويكرد سياسي ـ مذهبي صورت مي‌گيرد.

اين مستندساز جوان در ادامه با اشاره به اين موضوع كه راش‌هاي اوليه اين مستند تقريبا هشت برابر زمان كلي قسمت‌هاي آن است، اظهار مي‌دارد: مصاحبه با بيش از پنجاه كارشناس كه نيمي از آنها را افراد غير ايراني تشكيل مي‌دهند، كار بسيار زمان‌بر و پر هزينه‌اي بود كه تقريبا چند برابر دريافتي كه از سازمان صداوسيما داشته‌ام، خرج توليد و تهيه اين مستند شده است. البته من به خوبي آگاهم كه به خاطر بحث بودجه اين مسئله بي‌پولي گريبانگير اكثر برنامه‌هاي سازمان بوده است اما من براي به پخش رساندن اين اثر هزينه‌هاي مادي زيادي از وام گرفته تا قرض كردن، متحمل شده ام. اما با اين همه ما توانستيم با كارشناساني كه هركدام در زمينه‌اي خاص متخصص هستند مصاحبه بگيريم. اين عزيزان با بيان دقيق و جذاب خود در مورد موضوعات مرتبط، اعتماد مخاطب را به استنادات تاريخي و عقيدتي مستند جلب مي‌نمايند.

كارشناسان ايراني اين مستند شامل افرادي از جمله: دكتر حسن عباسي، دكتر مجيد شاه حسيني، دكتر موسي فقيه حقاني، حجت الاسلام مهراب صادق نيا، حجت‌الاسلام حسين عرب و شهريار بحراني اشاره كرد. از جمله كارشناسان خارجي حاضر در اين مستند نيز مي‌توان به افرادي مثل: شان علي استون، اسكات فرانك، خاخام آرون كوهن، خاخام ديويد وايس، دكتر گريفين وبستر تارپلي، پروفسور فاروق‌هارمان، پروفسورلياكت تكيم اشاره كرد كه از كارشناسان خارجي و شناخته شده اين برنامه هستند.

جاي خالي مستندهاي سياسي و فرقه‌اي
شبكه مستند در اين دو سال و اندي فعاليت خود، بيش از هر چيزي، شبكه حيات وحش بوده و به حدي در توجه به مستندهاي حيات وحش و از سويي كم‌توجهي به مستندهاي سياسي، اجتماعي افراط نموده و محافظه‌كاري پيشه كرده است كه نه عامه مردم و نه عموم جامعه مستندسازي از عملكرد آن رضايت كافي ندارند. جالب آنكه اين بي‌توجهي به مستندهاي صريح سياسي و اجتماعي و عقيدتي، درست در شرايطي صورت مي‌گيرد كه شبكه‌هاي ماهواره‌اي مخصوصاً «بي‌بي‌سي فارسي» و شبكه صهيونيستي«من و تو» مهم‌ترين مسائل و دغدغه‌هاي خود را در قالب مستندهاي سياسي، تاريخي و اجتماعي طرح مي‌كنند و در زمينه‌هايي چون روايت تاريخ معاصر ايران و طرح مباحث سياسي روز از طريق مستندسازي سرمايه‌گذاري فراواني صورت داده‌اند. توليد دروغ‌ها و آرزوهاي به بار‌ننشسته آن هم در قالب مستندهايي دروغين با عناويني همچون «خط و نشان رهبري» و «مردي با كاپشن بهاري» از شبكه دولتي «بي‌بي‌سي» و نيز پخش سلسله حرف‌هاي بي‌پايه و اساس فرح پهلوي در مستندي تحت عنوان «از تهران تا قاهره» از شبكه صهيونيستي «من و تو»؛ از جمله كارهايي است كه مي‌توان به آنها اشاره كرد.

اسماعيل حاج حيدري در پايان صحبت‌هايش به تهديدات متعددي كه از طرف افراد مرتبط و ذي‌نفع در اين فرقه‌ها اشاره مي‌كند و اينكه به رغم تلاش‌هاي روشنگرانه‌اش عده‌اي كه خودشان را پيرو قوانين و قواعد اين فرقه‌ها مي‌دانند سعي دارند كه از او انتقام بگيرند. اميدواريم با حمايت از چنين مستندسازان جوان و جسوري شاهد تحركات تازه و مؤثري در زمينه روشنگري‌هاي سياسي- مذهبي و فرقه‌اي باشيم.

امضای leader
اگه از سنگه دلم و چه دل تنگه دلم
اسم زیبای تو ارباب شده آهنگ دلم
نبینم کرب و بلاتو این میشه ننگه دلم
که چقدر تنگه دلم...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷-۵-۱۳۹۲ ۰۹:۵۲ صبح، توسط leader.)
۱۷-۵-۱۳۹۲ ۰۹:۵۱ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط غزل ، سید احسان ، سکوت خیبری ، FBI
ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان